Frania

Description

Numer ewidencyjny 006 S
W schronisku od 11.01.2022
Przybliżony wiek w dniu przyjęcia ok. 2 lat
Stosunek do:
psy akceptuje
suczki akceptuje
koty
dzieci(starsze) akceptuje

Historia Frani zaczęła się jak wiele innych. Piękny szczeniak oddany w „dobre ręce”, pierwsza cieczka, nieodpowiedzialny właściciel, pierwszy miot (7 szczeniaków) i „najlepsze” rozwiązanie!!!!!! Było nim porzucenie matki z małymi w pobliżu rozwijającego się osiedla, bo a nóż widelec, ktoś przygarnie… Przygarnęło schronisko, wspomogło w odkarmieniu małych, znalazło im nowe domy. Frania przeszła sterylizację i od półtora roku czeka na lepsze życie w kochającej rodzinie.

Jest młodą, niesamowicie inteligentną suczką, łatwo przychodzi jej nauka nowych rzeczy. Reaguje na podstawowe komendy: siad, łapa, opanowała chodzenie na luźnej smyczy, a jeśli zostanie spuszczona, pilnuje się człowieka i wraca do niego, gdy uzna, że odeszła za daleko. Jest łakomczuchem, za różnego rodzaju smaczki zrobiłaby wszystko, więc nie trudno ją kupić😊 . Gdy jest najedzona, chowa smakołyki w wykopanych przez siebie dołeczkach i przykrywa je liśćmi, co może świadczyć, że doświadczyła w swoim krótkim życiu głodu, dlatego „chowa” coś na później. Franczeska, bo tak też ją nazywamy, jest wulkanem pozytywnej energii, uwielbia długie spacery, na których zawsze chętnie pobawiłaby się patykiem, powygłupiałaby się z człowiekiem, pograłaby w berka. Lubi poznawać nowe rzeczy, eksplorować nowe tereny. Odczuwa delikatny lęk przed wodą, kiedy nie może dojrzeć dna, ale gdy tylko poczuje je pod łapami, zaczyna się pluskać. Nigdy nie wykazała agresji wobec innego stworzenia. Dogaduje się z każdym, kogo spotkała na swojej drodze, niezależnie czy to zwierzę, czy człowiek.

Frania jest jak najlepsza przyjaciółka, sprawia wrażenie, że rozumie wszystko, co się do niej mówi, a jak się nie mówi, a ona poczuje, że coś jest nie tak, od razu reaguje, podchodzi, zaczepia, patrzy w oczy, jakby rozumiała ludzkie emocje. Wykazuje się zaskakującym człowieczeństwem, wiele razy, kiedy znalazła czapkę lub rękawiczkę podczas spaceru, brała ją w pysk i odkładała na bok, żeby nikt jej nie podeptał. To, jak się zachowuje w kontakcie z człowiekiem, może czasem rozśmieszyć do łez. Jest bardzo przyjacielska i posłuszna. Dom, który się w niej zakocha i postanowi mieć ją w swojej rodzinie, dzięki niej wypełni się miłością. Frania jest idealna zarówno dla dorosłych jak i rodzin z dziećmi.

Project Details

FacebookYouTubeInstagramKontakt